Afgelopen weekend was het weer tijd voor de Fujimae/Elite cup.
De Fujimae kids cup is in het leven geroepen door sportschool Chong Do Kwan, onder leiding van Sabums Carlo en Jack, om ook de beginnende (jeugd) Taekwon-Doin kennis te laten maken met wedstrijden.
De Elitecup daarentegen is voor de gevorderde jeugd, junioren en senioren.
De Elitecup.
Zaterdag werd de Elite cup gehouden en hier ging ons wedstrijdteam naar toe met onze leden: Fleur Faasen, Ana Hemmer, Damian Brouwer, Simon Hekkers, Abbas Abbaspoor en Lennart Hoekveen. En we hadden dit keer een gast bij ons vanuit sportschool Koguryo (van Sahyun Chiel Rombout) nameliijk Merel de Rijke.
Zij wilde graag naar het toernooi toe, dus hadden sahyun James en Sahyun Chiel toegezegd dat ze wel met ons meekon.
Het toernooi was bezocht door 70 deelnemers, dus waren er kleine poules gemaakt. Bij elk van deze poules werden er mini competities gehouden. Dat houdt in dat alle deelnemers in de poule een keer tegen elkaar moeten vechten. Dit om te voorkomen dat je na 1 wedstrijd te verliezen al meteen uitgeschakeld bent.
De leden werden deze keer begeleid door scheidsrechters Boosabum Jonathan Lukkien en Rob Hekkers. De coaches waren Sabum Mohamed Ait Benali en Boosabum Randy Brouwer.
Alle leden hebben top gepresteerd en iedereen heeft zich in de prijzen weten te vechten met als gevolg:
Simon:
1ste plaats bij de tuls en 1ste plaats bij het sparren, ondanks een vervelende blessure wist hij door slim te vechten en veel zijn handen te gebruiken, alle partijen te winnen.
Fleur:
Fleur was te sterk in elk onderdeel en haalde dan ook bij het springen de 1ste plaats. Bij tuls ook een
1ste plaats en bij sparren nogmaals een dik verdiende 1ste prijs door zeer overtuigend te vechten. Ze
domineerde alle partijen door mooie trappen en stoten, wat heerlijk was om naar te kijken.
Ana:
Ana is nog maar net in het team en heeft al laten zien dat ze enorm veel in haar mars heeft. Bij tuls haalde ze een mooie 2e plaats en bij sparren de 3e plaats. Maar dat zal in de komende tijd zeker veranderen naar eerste plaatsen gezien haar enorme groei in haar technieken en haar sparren. Ze is ook nergens bang voor, een mooi voorbeeld van onze 5e tenet, onbedwingbare geest.
Damian :
Dit was zijn eerste tul toernooi en je zag dat hij nog zenuwachtig was waardoor hij zijn tul In de derde
ronde verkeerd liep. Hierdoor haalde hij wel een verdiende 2e plaats. Bij het springen ging het heel
goed, maar doordat hij uitgleed op de mat, telde zijn trap niet en haalde hier helaas geen prijs.
Lennart :
Lennart haalde bij de tuls een 2e plaats en bij het sparren kon hij niet goed zijn draai vinden waardoor hij de finale verloor. Wel een mooie 2e plaats voor hem.
Abbas:
Na teruggekomen te zijn van een vervelende blessure presteerde hij heel goed en haalde dan ook voor tuls en sparren een mooie verdiende 1ste plaats.
Merel:
Merel is ook een topper in Taekwon-Do en daarnaast ook een goede vriendin van Fleur. Beiden trainen keihard en dat was te zien in de sparrings partij tegen elkaar. Na een spannende partij verloor ze van Fleur maar haalde een mooie 2e plaats. Bij tuls en springen was ze onverslaanbaar en werd ze in beide onderdelen verdiend 1ste.
Team In Nae Do Kwan haalde deze dag met 7 deelnemers maar liefst 9 goud, 5 zilver en 1 brons binnen en daar mogen we trots op zijn.
Hierna mochten de deelnemers weer huiswaarts door de sneeuw en mocht coach Randy en scheidsrechter Jonathan zich voor bereiden op de de volgende dag.
De Fujimae kids cup
Zondag was het tijd voor de “kleintjes” van het team.
Dit team bestond uit: Kayden Lingers, Kenya Lingers, Maddox van Santen, Lucas Slager en Ilias Karatzia.
Zij werden begeleid door coaches Boosabum Randy en Sylvester en hulpcoach Clyde.
Scheidsrechter was wederom Jonathan Lukkien.
Het was nog even spannend of we wel ernaar toe konden gaan met een code oranje als waarschuwing van het weer, maar we waagden toch de gok.
Daar aangekomen stonden en er over de 200 deelnemers te wachten voor een lange maar gezellige dag.
De opening word bij de Fujimae kids cup elk jaar door een andere Mystery Guest gedaan en deze keer was dat Boosabum Bo Rook, die naast onze leden Simon, Christopher en Roche, lid is van het Nederlands Team. De opening was enorm leuk en alle kids werden gehyped om te beginnen aan de wedstrijden.
De uitslagen waren als volgt:
Kenya:
Kenya zat in een hele grote groep met springen, maar liet alle deelnemers ver achter haar door zeer hoog te springen en een verdiende 1ste plaats te halen. Daarna won ze partij na partij bij het sparren en haalde ook hier de eerste plaats. Daarnaast haalde ze nog een 3e plaats bij de tuls.
Lucas:
Lucas werd overtuigend 1ste bij de tuls. Bij het sparren was hij weer heel overtuigend en won keer op keer en ook dus hier een verdiende 1ste plaats. Bij het springen haalde hij na een spannende finale waarbij ze keer op keer opnieuw moesten springen, een 2e plaats erbij.
Maddox:
Een 1ste plaats bij de tuls en een mooie 1ste plaats bij het springen. Bij het sparren had hij zeer zeker ook 1ste kunnen worden als hij zich niet liet intimideren door de grote lengte van zijn tegenstander. Hierdoor kon hij niet in de partij komen en verloor. Wel een mooie 2e plaats voor hem.
Ilias:
Ilias liep zijn tuls erg mooi en strak en won dus partij na partij. Helaas verloor hij 1 partij door een verkeerde stand van zijn voeten en won hij wel een verdiende 2e plaats. Bij het sparren haalde hij ook nog eens een 2e plaats. En bij het springen was er iets aan de hand. Ze waren hem vergeten op de lijst terug te zetten, aangezien hij in eerste instantie niet zou komen. De oplossing was dat hij bij grotere jongens moest springen. Dat wilde Ilias wel. En tot verbazing van ons en zijn tegenstanders trapte hij met zijn kleine lengte iedereen uit die poule. Totaan de finale. Daar was een grote jongen die ook nog eens heel hoog kon springen maar na een groot applaus van iedereen kreeg hij een verdiende 2e plaats in die poule. En omdat in zijn eigen poule niemand zo hoog kan springen, kreeg hij voor zijn eigen poule ook nog eens een verdiende 1ste plaats.
Kayden:
Kayden was de laatste van de dag. Bij de tuls was hij gewoon zeer overtuigend en staat hij al bekend om hoe goed hij tuls loopt, waardoor sommige tegenstanders al niet eens meer tegen hem durven lopen. Een verdiende 1ste plaats voor hem.
Bij het springen haalde hij een 2e plaats erbij en bij het sparren een dik verdiende 1ste plaats, niet alleen om zijn goede technieken, maar deze keer meer door een goed voorbeeld van tenet 4, zelfbeheersing te laten zien. Er was een tegenstanders die nog nooit een wedstrijd had gedaan en Kayden was heel beheersd en voorzichtig met hem aan het sparren. Vervolgens was er een dappere jongen met een been prothese en ook hier liet hij zien een goede zelfbeheersing en hoffelijkheid (tenet 1) te hebben door heel voorzichtig met de jongen te sparren en zelfs ook punten te laten maken door zijn tegenstander.
Net als bij de Elite cup haalde Team In Nae Do Kwan weer 9 goud, 5 zilver en 1 brons binnen en deze keer met vijf deelnemers.
Onze club mag weer trots zijn op onze wedstrijdleden en op naar het volgende toernooi!
















