Zoeken

ITF Kids Program

 

 

 

 

 

 

Geslaagde opleidingsdag ITF Kids program te Utrecht

ITF, onze Taekwon-Do wereld organisatie, is op allerlei gebied bezig zich te professionaliseren er is nu een speciaal programma voor de jongste doelgroep 3-5 jaar en 6-7 jaar. Voordat een leraar dit nieuwe programma mag geven moet hij/zij wel eerst opgeleid worden. Daarom heeft ITF Nederland  een cursus van één dag verzorgt die uitgevoerd werd door onze club Taekwon-Do IN NAE DO KWAN.

Het accent lag op het lesgeven aan 3-5 jarigen. Philip Lear, bekend van een ander kinder programma, is al 11 jaar actief bezig met lessen geven aan o.a. kinderen. Hij was de juiste persoon om deze cursus te verzorgen. Zijn manier van lesgeven is ontzettend inspirerend, daarnaast kan zich goed inleven in het gedrag van een kind (hij kan ze ook goed nadoen…..) en tegelijkertijd precies aangeven hoe de leraar zich moet opstellen. Dit alles wordt gebracht met veel energie, passie en fun.

De in totaal 50 deelnemers, uit Duitsland (Master Weiler 8e dan, Master Vosnes 7e dan) België, Denemarken en Nederland deden allemaal enthousiast mee. Vanuit Nederland waren oa. Master Wijnand en Master v. de Mortel naast andere bekend leden, zoals Sabum Robert Boer, Stephen Tapilatu, Chiel Rombout, Tim Kool, Patrick den Hoed en bestuurslid Martijn van de Velde aanwezig.

Het was wel een lange zit met soms lange presentaties (in de toekomst zal de cursus 2 dagen zijn) maar gelukkig werd dit afgewisseld met leuke spelletjes en opdrachten. Onze club was het best vertegenwoordigd aangezien wij ook heel veel kids lesgeven binnen onze club: Sahyun James, Sabum Mohamed, Boosabums Liesbeth, Randy, Jamil, Bareld, Wouter, Mohamed el Faresse, Bryan, Ikrame en Friso.

Het zal even wennen zijn voor alle leraren omdat dit programma gebaseerd is op onze tenets en rustige opbouw van de Taekwon-Do technieken en graden dmv verschillende niveaus naar de gele band waarbij de weg er naar toe belangrijker is dan het doel op zich. Het mooie is dat naast de tenets en de Taekwon-Do technieken thema’s als omgaan met vreemden, gevaar zoals brand, verkeer, pesten en voeding ook aan bod komen. Het uiteindelijke doel: werken aan een vreedzame wereld met z’n allen. Natuurlijk wordt ook hier gewerkt met stickers, badges, slipjes en certificaten om de kinderen positief te blijven stimuleren.

ITF heeft nu een tweetal programma’s voor de kinderen waar wij als aangesloten club en leraren alleen maar van kunnen profiteren, alles is uitgeschreven dmv twee “boeken en een instructeurs boek.

Enkele opmerkingen uit de evaluaties: “Goed doordacht, zeer relevant” Positieve energie van de instructeur”  “Veel informatie in het boek en de syllabus”